Jdi na obsah Jdi na menu
 


Původ / Pedigree

 

Bibinka se narodila 28. září 2007 a pochází z obce Šaratice.

Matka: EGA VAKUC - z chovné stanice od Václava Kučery z Velkých Opatovic (zbarvení blue a tan tj.modro-tříslová)

Otec: Borderhaus fan der Valk z chovné stanice z Veselí nad Moravou (zbarvení grizzli) 

Exteriér

Foto: Mirka Rueda Rodriguez


Bibinka je fenka plemene Border teriér. Toto plemeno, jak se dozvídáme z odborné literatury a internetu, pravděpodobně vzniklo z pracovních důvodů na hraničním pomezí mezi Anglií a Skotskem. K pojmenování plemene došlo v roce 1880, k založení chovatelského klubu a ustanovení standardu došlo v roce 1920. V současnosti se stále jedná o plemeno, které se od původního teriéra téměř neliší.

Border teriér je houževnatý, vytrvalý, malý pes posazený na delších nohou, což jsou nejlepší předpoklady k jeho pracovnímu využití při lovu, kdy je i v současnosti využíván k lovu lišky, divokého prasete či kachen. Border terier je drsnosrsté plemeno barvy červené, pšeničné, grizzly s tříslovými odznaky nebo modro-tříslové. Jedním ze základních znaků Border teriéra je jeho krátká tzv. vydří hlava. Povahou je to milý, společenský, přizpůsobivý, přátelský pes, který je také výborný k dětem.

 

Bibinka was born 28th September 2007 in the village of Šaratice

Mother: EGA VAKUC - from breeding station of V.Kučera (colour blue a tan)

Father: Border Haus fan der Walk - from breeding station in Veselí (colour of grizzli)


Bibinka is a female dog of Border Terrier breed which was probably grown up for the working reasons at the border between England and Scotland. The breed was named ain 1880 and the standard was approved in 1920. Currently, the breed is very similar to the original one without any major changes.

Border Terrier is resilient, unremitting small dog with a longer legs, which helps to the hunting usage whereas it is still used to hunt a fox, a wild-boar or a duck. Border Terrier is a breed of double hair coat coloured in wheaten, red, grizzli-and-tan or blue-and-tan. One of the main signs is the short otter-shaped head. Border Terrier is a pleasant, sociable, adaptable and friendly dog.

 More about the breed: http://en.wikipedia.org/wiki/Border_Terrier

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA