Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stručný životopis / Brief biography

 

Listopad - prosinec 2007

O existenci Bibinky (tehdy ještě Amálky) jsme se dozvěděly při brouzdání na internetu a hledání štěnátka. Emailem jsme se domluvily s její chovatelkou o termínu předání, vyptaly jsme se na krmení a očkování. Měly jsme trošku ztížené podmínky, protože tou dobou jsme bydlely v Bruselu (Belgie) a Bibinka u Brna (ČR). Vše jsme domluvily tak, že jsme 1. prosince 2007 vyrazily do Slavkova u Brna, kde jsme si 65ti denní Bibinku u sjezdu z dálnice převzaly. Krásnější štěňátko jsme do té doby nepotkaly a okamžitě jsme se do toho malého klubíčka (černého bubáčka) zamilovaly .  Fotodokumentaci můžete najít v galerii roku 2007.

Bibinka nevlastní průkaz původu psa (tzv. papíry), jelikož chovatelka z časových důvodů nestihla založit tj. zadministrovat chovatelskou stanici. Bibinka je štěňátko z prvního vrhu fenky EGA VAKUC viz. článek o původu.

We found out that Bibinka (Amalka at that time) exists through internet while searching for puppy. We had to communicate with the owner by email because of long destination between us. By that time we lived in Brussels and Bibinka near Brno (CZ). We agreed with the breeder to pick Bibinka up on 1st of December 2007 from Austerlitz near Brno in Czech Republic. It was 65th day of Bibinka´s life. We had never seen more lovely puppy before and we fall in love with her (this little black bugaboo) immediately . You can see some pictures from that days in photogalery 2007.

Bibinka does not have the certificate of the origin because her breeder did not manage, due to time preasure, to establish breeding station (kennel). Bibinka is one of the first litter (birth) puppies of her mother EGA VAKUC, see article Pedigree.

Rok  2008

V lednu letěla Bibinka letadlem z Ruzyně do Bruselu. Cestovala statečně na palubě letadla společnosti SN Brussels a skoro celou cestu prospala, ani se nepočůrala. Tímto druhým přesunem se Bibinka přestěhovala do nového bydliště, ve kterém setrvala až do začátku roku 2009. V Bruselu se Bibince velmi líbilo, protože v parku měla vždy plno kamarádů na hraní a hlavně tam získala velikou kamarádku labradorku Taru, která Bibinku poučila o životě. Tara mimo jiné naučila Bibinku aportovat balónek, plavat v rybníku a žrát trávu, lidské exkrementy včetně všeho na co přijde.

Během tohoto roku jsme reagovaly na inzerát paní fotografky Mirky Ruedy Rodriguez, která sháněla různá plemena pro týdenní psí kalendář. Bibinka tudíž byla na Velikonoční pondělí v březnu 2008 poprvé focena na sněhu. Fotky z toho focení se objevily v kalendářích let 2009 a 2010.

Bibinka flew by plane from Prague airport to Brussels. She travelled by SN Brussels aboard the aircraft and she slept almost whole journey without any pee. That was second move of Bibinka in her new home, where she remained until beginning of 2009. Bibinka loved Brussels very much particularly because of many dog friends she was meeting and playing with in the park. She met also her bonniest friend labrador Tara. Tara taught Bibinka apporting of the ball, swimming in the pond and eating of grass, human excrements and everything they could found around.

At that time we replied to the advertisement of the photographer Mirka Rueda Rodriguez who was looking for different breeds of dog for the week calendar. Pictures of Bibinka were taken on the snow on Easter Monday in March 2008. Pictures from this day were used in calendars of 2009 and 2010.

Rok 2009

Začátkem roku 2009 se konalo zase stěhování do ČR, resp. do pražské městské části Stodůlky. Ve Stodůlkách se Bibince také líbilo, i když nějaký čas trvalo, nežli se vyrovnala s novým prostředím. Kladem bylo, že místní centrální park jsme měli hnedka pod okny, nevýhodou méně hravých a přístupných pejsků nežli bylo k dispozici v Belgii. Nakonec se Bibinka seznámila s fenkou Parson Russell Teriera a se štěnětem plemene Čivava, se kterými se s radostí proběhla.

 Při lednové návštěvě Bruselu, jsme podnikly druhé focení na kalendář, které probíhalo na hippodromu (v současnosti golfové hřiště). Fotografii z tohoto focení můžete najít v mini psím kalendáři 2011.

At the beginning of 2009 Bibinka moved back to Stodůlky quarter in Prague. Bibinka liked the place also, but it took some time to cope with the new environment. Positive point was that we lived near by the central park, negative point was that there was less playful and open dogs as she was used to in Belgium. At the end Bibinka met two new friends to play with, Parson Russell Terier and Chihuahua.

 During our January visit in Brussels Bibinka went to make new set of pictures. Picture from this shooting can be found in the mini dogs calendar 2011.

Rok 2010

Přes zimu 2009/2010 proběhly přípravné práce, které 6. března vyústily v další stěhování. Tentokrát se Bibinka stěhovala z panelového do rodinného domu umístěného v Praze 5 - Velké Chuchli. Sice ve vesnickém prostředí, louka a lesík pár kroků od domu, ale bohužel počet psích kamarádů se znovu rapidně snížil. Bibinka se postupně učila, že kromě postele může také strávit pár okamžiků, postupně až hodin, na zahradě. Objevovala přírodu a vše kulaté co se může honit např. jablka, ořechy, šípky, šišky a ráda se proběhla za vším, co před ní utíkalo jako např. kočky, králící či srneček.

Mezi Bibinčiny nové kamarády patří Afinka (Parson Russell Terier), která je strašně zvědavá, vleze do každé zahrady, odkud jí vyhánějí paní s koštětem :-) (stalo se jednou). Dále se Bíba kamarádí s Annie - Andulou (Boxerka), která už vyrostla ze štěněte, tak si s ní Bíba konečně taky hraje (dříve si držela odstup a vždy jí seštěkala). Bibinka má dva významné nápadníky. Jedním je sousedův Hasánek (Výmarský ohař) a druhým je Dan (krásně rostlý Německý ovčák).

V říjnu proběhlo třetí focení na kalendář s novou fotografkou paní Helenou Hubáčkovou. Fotilo se u Roudnice nad Labem, kde si měla Bibinka příležitost i zaplavat. Některá z fotografií by se mohla objevit v kalendáři na rok 2012.

There were new works during winter 2009/2010 which led to the new moving on 6th January 2010. This time Bibinka moved from the block of flats to the family house in Prague 5 - Velká Chuchle. Much as the village with medow and wood few steps far from the house, number of Bibinka´s dog friends decrease rapidly. Bibinka learnt how to stay at the garden instead of the bed and she discovered all the round things she can run after...as apples, nuts, cones or rose hip. She found fun to chase everything what was running away as a cat, a rabbit or a deer.

Afinka (Parson Russell Treier) is Bibinka´s new friend. She is very curious. She enters every garden and every open door. Anie is Bibinka´s friend from our street. She is finally grown up from the puppy so Bibinka likes  to play with her. Among Bibinka´s lovers are our neighbour Hassan (Weimarner) and Dan (German shepherd), who is very handsome. Both Bibinka´s favorites are rather huge.

Third set of pictures for the calendar was taken by photograper Helena Hubackova close to town Roudnice nad Labem in CR in October. One of the pictures could be in 2012 calendar.

 Rok 2011

Rok 2011 uběhl v poklidném tempu. Bibinka si zvykla na pravidelný režim. Ráno měla delší aktirvní procházku (cca 45min) spojenou s aportováním. Poté si běžně schrupla na 6 až 7 hodin a pěkně odpočatá s dobrou náladou vyrazila na odpolední venčení, při kterém se občas sešla se svými kamarády.  Odpoledne bylo veseleji, protože nastal čas oběda, hraní, asistování při vaření, večeře, hraní a tak pořád dokola.

Letní prázdniny Bibinka trávila u babičky a dědečka a jako obvykle to bylo fajn. Po svých 4. narozeninách Bibinka přešla na nové granule Canine Caviar, které jí moc chutnají a dodávají jí mnoho energie. Bibinka je po nich hravější a výkonnější. Přepravní bednička do auta zvýšila bezpečnost, zmírnila cestovní stres a zminimalizovala zachlupacení auta. Na podzim si Bibek vybral svůj nový a snad již konečný domov, kde bude mít velikou zahradu a hodně sousedovic koček na prohnání. Budování nového domova před nastěhováním začne v roce 2012.

Tento rok Bibinka nebyla na focení, protože minulé focení bylo mimořádně úspěšné a fotky z něho se použijí jak pro kalendář roku 2012, tak i pro další rok. V roce 2012 je Bibinkovský týden na přelomu července a srpna.

2011 was calm and quite year. Bibinka got regular regime she liked. Mornings were with longer and active walk (around 45 minutes) with fetching. After 6 - 7 hours long relax in bed went,  happy and full of energy, for afternoon walk to meet her doggy friends. Afternoon was exciting due to time for lunch, playing, help with cooking, dinner, playing etc.

Summer holidays spent Bibinka again with her granny and grandpa. After her 4th birthday Bibinka changed her food brand and she switched to Canine Caviar. She likes it very much and she gets much more energy to play and work. Bibinka also got her first transportation box for car and she feels very comfortably with that (less stress, less hair). Bibinka chose her final home with large garden. Reconstruction will start in 2012.

This year Bibinka did not meet photographer cause last set of pictures can offer photos also for 2013 calendar. Bibinka´s week in 2012 calendar is at the end of July.

 Rok 2012

Tento rok Bibince přibyl do rodiny nový lidský člen. Pár měsíců trvalo nežli si Bibinka zvykla na to, že již není obletovaný a ňuhňaný jedináček, ale že se pozornost páníčků přesunula z větší části na miminko. Nejdříve byla Bibinka uražená a dokonce se na pár dnů přestěhovala do jiného pokoje, potom se s novou situací postupně smířila a bylo zase dobře. Bibek byl rád, že už není doma zase sám a že má celodenní společnost. Denní režim se Bibince na jaře změnil takto: ráno desetiminutové venčení v 5,30hod, polední hodinové venčení, odpolední a večerní desetiminutové venčení. V mezičase měla Bíba čas na pochrupkávání, hraní si a papání. Vážně jsme uvažovali, že dáme Bibinku připustit, ale z časového a prostorového hlediska jsme od toho ustoupili. Prozatím je jeden Bibek dostačující až až.

Bibinkovský týden v kalendáři pro rok 2013 je od 11. do 17. února 2013.

New human member came to Bibinka´s family. It took few months for Bibi to get used to it. It was the end of her privilege to be the only child. She needed to get familiar with the new situation that the owners attention has largely shifted to the baby. First, Bibi felt offended and she even moved for a few days to another room. After some time she became reconciled to the new situation. At the end Bibek was glad that she is not alone at home again and that she has company. Daily routine of Bibinka has changed during the spring as follows: ten minutes’ walk in the morning at 5.30 a.m., hour´s walk at lunch, afternoon and evening ten minutes’ walk. In the meantime, Biba had time to sleep, to play and to eat.

ROK 2013

Další přelomový rok v životě Bibinky. Tentokrát přišlo nové stěhování. Bibinka se přesunula z bytu se zahrádkou (na kterou moc nechodila) do domu se zahradou (na kterou chodi ale bez většího nadšení). Bibek má nové kamarádky slepice, kterým závidí namočený chleba k snídani a když dovolí přílezitost, tak se ztratí v hejnu a něco málo si také uzobne. Na procházky tento rok moc času nebylo, pár výletů, občas do lesa, naštěstí byla dobrá houbová sezóna, ale Bibinka se jako vyhledávač hub moc neosvědčila. Bíba oslavila již šesté narozeniny. S věkem je trošku lenivější, ale pořád velký mazel.

Another breakthrough year in the life of Bibi. This time came a new moving. Bibi has moved out of the apartment with a garden (which did not use too often) to the house with a big garden (she use everyday but without much enthusiasm). Bibek has new friends hens whom envies the soaked bread for breakfast and when the opportunity appears she gets lost in the flock and take a little of bread with hens. There was not much time for walks this year, we made a couple of trips, sometimes walks in the wood, fortunately was good mushroom season, but Bibi is not good in searching for mushroom. Bibi celebrated her sixth birthday. With age she gets a bit lazy, but still a great pet.

ROK 2014

Bibinku držíme stále ve střehu. Abychom jí prodloužili mládí, tak jsme jí na jaře 2014 pořídili kamarádku Auru, také bordíka. Bíba to ze začátku špatně nesla (uražená + nemá ráda štěňata), bylo to pro ní těžké období. Po půl roce konečně přijala štěně do rodiny a po roce je z nich nerozlučná dvojka. Bibek má teď pobyt doma a na zahradě mnohem veselejší a je vidět, že jí společnost prospívá. Bibince bylo tento rok sedm let, trošku více nám šedne, ale pořád je to kočka.

We keep Bibi still on alert. In order to prolong her youth, we got new member of our familly, puppy of border terrier Aura in the spring of 2014. Biba was not happy at the beginning (offended + does not like puppies), it was a difficult period for her. After half a year, finally adopted a puppy into the family, and after a year they become to be almost inseparable. Bibek is now a much happier and you can see that this company is good for her. Bibince was seven years this year, she gets grey little bit, but it's still our pretty girl.

ROK 2015

Aby toho nebylo na Bibinku málo, tak koncem jara dostala domů nového kamaráda - kocourka Bubáčka. Bibek si s novou situací poradil s přehledem. Kocourkovi se vyhýbá, a když není vyhnutí (kocourek jí občas ze srandy loví), tak ho seštěká na dvě doby :-). Bibinka má občas zažívací potíže, nechce žrát, občas blinká. Snažíme se jí vybírat lepší granule, ale ne všechny jí jedou. Bohužel syrové maso nedokáže natrávit. Nejraději by samozřejmě žrala u stolu z talíře to co mají její lidi :-) to by byla nejspokojenější.

ROK 2016

Nená to Bibinka se svými lidmi lehké. Nejenže jí domácnost obsadili dalšími zvířaty, ale teď už i zahrádku! Na zahradu přibyl nový přírůstek - fenka Australského ovčáka. Ze začátku nebylo jisté jaké bude uspořádání nové smečky. Jakmile štěně trošku povyrostlo, už koukalo, že by chtělo být šéfem. Nicméně Bíba se svou autoritou si stále neohroženě drží vůdčí roli, i když jí na nový přírůstek schází pár kilo i pár centimetrů. Tento rok se Bibinka také zúčastnila agility závodů. Na tréninku byla dohromady asi tak dvakrát a s přehledem se na závodech umístila uprostřed startovního pole. Bibek je třída!

ROK 2017

Byla dlouhá zima, to Bibinka moc nemusí, proto trávila velkou část zimy a jara na gauči, příležitostně, když se jí zadařilo i v posteli. Jaro bylo krátké a pak hned přišla vedra, nic moc pro psy, ale i tak si užívala zahrady a procházek. Občasně se účastnila i agility tréninků, kde si jen tak pro osvěžení skočila. Bibinka vypadá dobře, jen je trošku silnější (z toho polehávání) a už nemá na stehnech ty parádní svaly jako měla za mlada.

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA